tennis
Baslinjen Boka bana Tennisskola & Minitennis Elit Arrangemang Butik Partners Föreningen Konferens








2011
2010
2009
2008
2007
Sommartennis utomhus vecka 27

Schema sommartennis utomhus vecka 27

Information följer nedan angående träningstider för sommarträningen under vecka 27. Det går fortfarande att anmäla sig till träningen oavsett vecka i sommar och man kommer med i mån av plats. Vid regn spelar grupperna inomhus på Fair Play Stadion på Erikslustvägen 56. Om du är osäker på om det blir spel inomhus eller utomhus så ringer du till ansvarig på 0769-021612. På telefonsvararen kommer det lämnas ett meddelande om träningen flyttas inomhus och finns det inget sådant meddelande så är det spel utomhus som vanligt!

Träningstiderna för resterande veckor kommer att publiceras på hemsidan på fredagen veckan innan träningen. Vänlig kolla noggrant efter din träningstid!
Har du några frågor eller vill anmäla dig – kontakta Peter Tauson eller Erik Lindskog på mobilnummer 0769-021612. Ansvarig tränare under respektive vecka kommer vara nåbar måndag-fredag och återkommer till dig senast dagen efter om ni har skickat ett sms alt pratat in ett meddelande.
Vecka 25-27 är Peter Tauson ansvarig tränare och vecka 28-32 är Erik Lindskog ansvarig tränare.

Adress till Limhamns IP: Grönalundsgatan 6 i Limhamn, (vid fotbollsplanerna, ishallen).

SCHEMA SOMMARTENNIS PÅ LIMHAMNS IP VECKA 27
BANA 1 KL. 09.00-10:00
TRÄNARE: PETER TAUSON
Ceasar Öwre
Emelie Månsson
Sofia Shakourian
Alfred Askman

BANA 2 KL. 09.00-10:00
TRÄNARE: IRMIN GLAVAS
Vincent Petersson
Jonathan Rautio Meurling
Alma Nordström
Eskil Borg

BANA 1 KL. 10.00-11:00
TRÄNARE: PETER TAUSON
Hugo Häll
Helena Thuvesholmen
Ioanna Drumea
Bianca Fredin
Vincent Fryklund
Abdullah Siddique

BANA 2 KL. 10.00-11:00
TRÄNARE: IRMIN GLAVAS
Klara Stegmark
Douglas Petersson
Hugo Moreau Welin
Wilmer Rautio Meurling
Saga Nordström
Måns Borg

BANA 1 KL. 11.00-12:00
TRÄNARE: PETER TAUSON
Fabian Salomonsson
Leo Fryklund

BANA 2 KL. 11.00-12:00
TRÄNARE: IRMIN GLAVAS
Bruno Palebo
David Lundgren
Otto Björk
Mayeni Souaré
Catalina Drumea

BANA 1 KL. 12.00-13:00
TRÄNARE: PETER TAUSON
Joakim Hyllén
Carl Kälvesten
Veljko Korunoski
Levi Labuda


BANA 1 KL. 13.00-14:00
TRÄNARE: PETER TAUSON
Mikael Ortega
Svante Stahl
Molly Lu Jönsson
Morris Bonne-Marcus

BANA 1 KL 18:00-19:00
TRÄNARE: THOMAS KLINTEBY
Mikaela Måwe
Victoria Roos
Karin Larsson
Susanne Skarsvik

BANA 2 KL 18:00-19:00
TRÄNARE: LINA ÅKESSON
Linda Jonasson Häll
Christina Chukman
Tobias Magnesjö
Elmira Movghar Zadeh

BANA 1 KL 19:00-20:00
TRÄNARE: THOMAS KLINTEBY
Anders Svensson
Christopher Johansson
Lars Eklund

BANA 2 KL 19:00-20:00
TRÄNARE: LINA ÅKESSON
Filippa Säwe
Anna Rosensköld
Peter Krogh
Anders Flodmark

BANA 1 KL 20:00-21:00
TRÄNARE: THOMAS KLINTEBY
Mikael Häll
Mattias Sjöberg





vw
prodoc124px