tennis
Baslinjen Boka bana Tennisskola & Minitennis Elit Arrangemang Butik Partners Föreningen Konferens








2011
2010
2009
2008
2007
Sommartennis utomhus vecka 28

Information följer nedan angående träningstider för sommarträningen under vecka 28. Det går fortfarande att anmäla sig till träningen oavsett vecka i sommar och man kommer med i mån av plats. Vid regn spelar grupperna inomhus på Fair Play Stadion på Erikslustvägen 56. Om du är osäker på om det blir spel inomhus eller utomhus så ringer du till ansvarig på 0769-021612. På telefonsvararen kommer det lämnas ett meddelande om träningen flyttas inomhus och finns det inget sådant meddelande så är det spel utomhus som vanligt!

Träningstiderna för resterande veckor kommer att publiceras på hemsidan på fredagen veckan innan träningen. Vänlig kolla noggrant efter din träningstid!

Har du några frågor eller vill anmäla dig – kontakta Peter Tauson eller Erik Lindskog på mobilnummer 0769-021612. Ansvarig tränare under respektive vecka kommer vara nåbar måndag-fredag och återkommer till dig senast dagen efter om ni har skickat ett sms alt pratat in ett meddelande.
Vecka 25-27 är Peter Tauson ansvarig tränare och vecka 28-32 är Erik Lindskog ansvarig tränare.

Adress till Limhamns IP: Grönalundsgatan 6 i Limhamn, (vid fotbollsplanerna, ishallen).

SCHEMA SOMMARTENNIS PÅ LIMHAMNS IP VECKA 28
BANA 1 KL. 09.00-10:00
TRÄNARE:
ERIK LINDSKOG
Axel Sjöberg
Siri Ståhl
Gabriel De Toro
Haku Motoishi
Sofia Dahlbäck

BANA 2 KL. 09.00-10:00
TRÄNARE:
IRMIN GLAVAS
Gabriel Roos
Olivia Sjöberg
Nadia Skawinski
Lucas Arenaz Pan
Alicia Ortner

BANA 1 KL. 10.00-11:00
TRÄNARE:
ERIK LINDSKOG
Theodore Gillheim
Jacob Carlsson
Bianca Fredin
Jacob Williams
Abdullah Siddique

BANA 2 KL. 10.00-11:00
TRÄNARE:
IRMIN GLAVAS
Daniel Arenaz Pan
Alicia Åkerlund
Ioana Drumea

BANA 1 KL. 11.00-12:00
TRÄNARE:
ERIK LINDSKOG
Douglas Åkerlind
Veljko Korunoski
Carl Kälvesten
Joakim Hyllén

BANA 2 KL. 11.00-12:00
TRÄNARE:
IRMIN GLAVAS
Wilma Ortner
Viggo Hed
Mana Motoishi
Manon Descours

BANA 1 KL. 12.00-13:00
TRÄNARE:
ERIK LINDSKOG
Felix Ortner
Alex Luik

BANA 2 KL. 12.00-13:00
TRÄNARE:
IRMIN GLAVAS
Zacharias Gillheim
Felix Riple
Adrian Roos

BANA 1 KL. 13.00-14:00
TRÄNARE:
ERIK LINDSKOG
Jacob Andersson
Oscar Iverberg
Andreas Räng Henriksson
Mayeni Souaré

BANA 1&2 KL. 14.00-15:00
TRÄNARE:
ERIK LINDSKOG
Erik Eckhard
Victor Borgström
Catalina Drumea
Simon Gustafsson
Melker Svanfeldt

BANA 1 KL 18:00-19:00
TRÄNARE:
THOMAS KLINTEBY
Sara Nydrén
Sandra Lasson
Karin Larsson

BANA 1&2 KL 19:00-20:00
TRÄNARE:
THOMAS KLINTEBY
Gülsüm Ahmed
Sven Andrae
Anders Karlsson
Christopher Johansson
Renée Österling




lupinia-124px
prodoc124px