Mer om Fair Play Cup
Finalister damklassen 2021: Segraren Alexandra Viktorovitch och Karoline Laursen.
Finalister herrklassen 2021: Oliver Valentinsson och segraren Elmer Möller.
Finalisterna i damklassen 2020: Fanny Östlund och segraren Sofia Nami Samavati.
Hannah Viller Möller vann damernas vintertourklass 2019.
Mer om Fair Play Cup

 

SENASTE SEGRARNA I ELITKLASSERNA

Herrar
2021: Elmer Möller, Danderyds TK
2020: Christian Samuelsson, GLTK
2019: Robin Thour, Växjö TS
2018: Daniel Svensson, Växjö TS
2017: Filip Bergevi, Fair Play TK
2016: Dragos Madaras, GLTK
2015: Dragos Madaras, Helsingborgs TK
2014: Dragos Madaras, Helsingborgs TK
2013: Daniel Windahl, Båstad/Göta
2012: Mikael Torpegaard, Danmark
2011: Pablo Figueroa, Fair Play TK
2010: Pablo Figueroa, Fair Play TK
2009: Markus Eriksson, Mölndals TK
2008: Pablo Figueroa, Fair Play TK
2007: Pablo Figueroa, Fair Play TK
2006: Carl Bergman, Helsingborgs TK
2005: Björn Rehnquist, Ullevi TK
2004: Johan Settergren, Ullevi TK
2003: Johan Settergren, GLTK
2002: Marcus Sarstrand, Ullevi TK
2001: Richard Holmström, Lidköpings TK

Damer
2021: Alexandra Viktorovitch, Tabergsdalens TK
2020: Sofia Nami Samavati, Fair Play TK
2019: Hannah Viller Möller, Fair Play TK
2018: Clara Tauson, Danmark
2017: Alisha Hussain, Danmark
2016: Johanna Larsson, Helsingborgs TK
2015: Emma Ek, Fair Play TK
2014: Cornelia Lister, Fair Play TK
2013: Emma Ek, Båstad/Göta
2012: Cornelia Lister, Fair Play TK
2011: Gabriele Bertasiute, Malmö Bellevue TK
2010: Karen Barritza, Danmark
2009: Gabriele Bertasuite, Malmö Bellevue TK
2008: Besarta Avoullahi, Växjö TS
2007: Annie Göransson, Fair Play TK
2006: Mari Andersson, Helsingborgs TK
2005: Caroline Magnusson, Fair Play TK
2004: Gluay Kampookaew, Fair Play TK
2003: Danijela Murselovic, Helsingborgs TK
2002: Danijela Murselovic, Helsingborgs TK
2001: Sofia Arvidsson, Söndrums TK

 

Segrare Fair Play Cup 2019
HS Elit Vintertour: Robin Thour, Växjö TS
DS Elit Vintertour: Hannah Viller Möller, Fair Play TK
HS B: Albin Nyman, Åhus TK
HS Motion: Anders Dahl, Fair Play TK
HD: Jacob Danell/Olle Sonesson Lidholt, Fair Play TK
HD Motion: Matheus Devilde/Birk Finsrud Månsson, Kronprinsens TK
MD: Olivia Pezo/Jacob Danell, Fair Play TK
PS10: Andreas Philip Cort Maleeva Hansen, Fair Play TK
FS10: Sandra Batez, Fair Play TK
PD10: Vincent Almroth, Båstads TS/Nils Fröbel, Åkarp-Burlövs TK
FD10: Sandra Batez/Elise Tyrstrup-Laurencin, Fair Play TK
PS12 A: William Rejchtman Vinciguerra, Malmö TK
PS12 B: Asger Thorn Sörensen, Danmark
PS12 C: Lois Valentin Thornberg, Danmark
FS12 A: Fredrika Runström, Höllvikens TK
FS12 B: Hedvig Turesson, Helsingborgs TK
PD12: Jonathan Ekstrand/Daniel Widegren, Svedala TK
FD12: Nora Jurland/Sozan Mustafa, Malmö TK
PS14: William Rejchtman Vinciguerra, Malmö TK
FS14: Linea Bajraliu, Helsingborgs TK
PD14: Jonathan Ekstrand/Daniel Widegren, Svedala TK
FD14: Adelisa Kahriman/Edit Cosmo, Fair Play TK
PS16: Teodor Hessle, Svedala TK
FS16: Adelisa Kahriman, Fair Play TK
PD16: Saba Nanobashvili, ATL/Olle Noltorp, Fair Play TK
FD16: Adelisa Kahriman/Edit Cosmo, Fair Play TK
PS18: Teodor Hessle, Svedala TK
DS 21: Felicia Dervå, Kalmar TK
HS45+: Anders Björklund, Fair Play TK
HS55+: Kenth Gustafsson, Helsingborgs TK

 

Segrare Fair Play Cup 2018
HS Elit (Vintertouren): Daniel Svensson, Växjö TS
DS Elit (Vintertouren): Clara Tauson, Danmark
HD: Nils Andersson, Höllvikens TK/Miles Mahoney, Åhus TK
DD: Klara Nelander, Skanör-Falsterbo TK/Emilia Valentinsson, Fair Play TK
MD: Isabella Mårtensson, Malmö Bellevue TK/Nils Andersson, Höllvikens TK
HS Motion: Jonas Lindström, Fair Play TK
HD Motion: Robert Lindholm/Henrik Böje Svendsen, ATL
HSB (max 250 poäng): Miles Mahoney, Åhus TK
HS55+: Ulf Bredberg, Ullevi TK
HS45+: Patrik Alemo, Skanör-Falsterbo TK
DS40+: Eva Fridlund, ATL
DS21: Klara Nelander, Skanör-Falsterbo TK
PS18: Ross Weibull, ATL
PS16: Teodor Hessle, Svedala TK
PD16: Viggo Gröndahl, Båstad TS/Adrian Lüddeckens, Skanör-Falsterbo TK
FS16: Adelisa Kahriman, Fair Play TK
FD16: Klara Nelander, Skanör-Falsterbo TK/Emilia Valentinsson, Fair Play TK
PS14: Filip Slavkovic, Fair Play TK
PD14: Edvin Jönsson, Kronprinsens TK/Hugo Magnusson, Helsingborgs TK
FS14: Adelisa Kahriman, Fair Play TK
FD14: Edit Cosmo, Fair Play TK/Emma Lindh, Skanör-Falsterbo TK
PS12A: William Rejchtman Vinciguerra, Malmö Bellevue TK
PS12B: Oscar Tauson, Fair Play TK
PS12C: Jacob Williams, Fair Play TK
PD12: Wincent Belltoft, IS Göta Tennis/William Rejchtman Vinciguerra, Malmö Bellevue TK
FS12A: Linea Bajraliu, Helsingborgs TK
FS12B: Cecilie Funder, Danmark
FD12: Tilda Hessleryd, Helsingborgs TK/Fredrika Runström, Höllvikens TK
PS10: Mick Ilnicki, Fair Play TK
PD10: Emil Becovic, Malmö Bellevue TK/Mick Ilnicki, Fair Play TK
FS10: Sofia Mortensen Poulsen, Danmark
FD10: Anabelle Teikari/Hedvig Turesson, Helsingborgs TK