Annonsera i nya Fair Play Magazine
Nyheter
Annonsera i nya Fair Play Magazine
Datum september 14, 2020

Fair Play TK ger årligen ut ett nummer av Fair Play Magazine inför elitserien i tennis. Årets nummer ges ut 5-9 november med sista annonsmaterialdag 16 oktober.

I tidningen hittar du många intressanta artiklar om tennis och i årets tidning kommer temat vara #Engagemang. Vi kan lova att det blir intressant och spännande läsning. I tidningen hittar du bland annat artiklar om Filip Bergevi, som blev svensk mästare i somras, inför elitserien, Fair Play Sport Club, Fair Plays nya padelanläggning, Limhamn Tenniscenter, framtida toppspelare, våra tennistränare, Swedish Tennis Academy, klubbens breddverksamhet, rackettest, elitseriens program & matcher och elitserielagen. Tennisskribenten Jonas Arnesen levererar som vanligt en krönika. Dessutom kommer tio av klubbens elitspelare traditionsenligt att agera fotomodeller.

Denna snyggt paketerade tidning skickas till alla tennisklubbar i Sverige, tennisförbundet, regionsförbunden, 2.939 medlemmar i Fair Play TK, ca 11.000 hushåll i närområdet, makthavare inom idrotten, alla Fair Plays ca 130 samarbetspartners etc. Fair Play Magazine trycks i totalt 16.000 exemplar och mejlas dessutom till cirka 22.000 unika mejladresser. Givetvis finns den på klubbens hemsida (som har över 100.000 besökare/år) samt sprids via Facebook (ca 2.100 följare), Instagram (ca 1.800 följare) och Twitter. Tidningen kommer att finnas på Fair Play Stadion, som har 9.000 besökare/vecka, under hela året.

Annonsinformation inkl. distribution, priser, material etc
Om du är intresserad av att annonsera – kontakta Jonas Widerberg, jonas.widerberg@fairplaytk.se, 0734-245577.

Tidigare nyheter
Fair Play Sport Club söker hjälptränare till bordtennisverksamheten
Fair Play Sport Club söker en hjälptränare till bordtennisverksamheten. Vi söker dig som: –...
Fair Play Sport Club söker timanställda padeltränare
Vi söker dig som: – brinner för att träna och utveckla padelspelare i alla...
Annonsera i nya Fair Play Magazine
Fair Play TK ger årligen ut ett nummer av Fair Play Magazine inför elitserien...
H35-laget redo för SM-slutspel
Fair Plays H35-lag stod för en imponerande insats i seriespelet i våras och vann...