Annonsera i nya Fair Play Magazine
Nyheter
Annonsera i nya Fair Play Magazine
Datum september 15, 2021

Fair Play TK ger årligen ut ett nummer av Fair Play Magazine inför elitserien i tennis. Årets nummer ges ut 11-15 november med sista annonsmaterialdag 18 oktober.

Över 100.000 personer läser Fair Play Magazine varje år och den trycks i 16.000 exemplar och distribueras till ca 11.000 hushåll i närområdet, dvs västra Malmö samt till Fair Play TK:s samtliga 3.091 medlemmar. Den skickas även till alla svenska tennisklubbar, Svenska Tennisförbundet, regionsförbunden, Malmö Stad, Riksidrottsförbundet och Skåneidrotten. Den digitala versionen av magasinet distribueras även via mejl till ca 18.000 unika mejladresser och finns tillgänglig på Fair Play TK:s hemsida med över 100.000 besökare/år. Facebook (2.310 följare), Instagram (2.265 följare), Linkedin och Twitter är ytterligare kanaler genom vilken tidningen sprids. Den kommer att ligga framme på System Verification Fair Play Stadion, med ca 9.000 besökare/vecka under ett års tid från utgivningsdagen.

I tidningen hittar du många intressanta artiklar om tennis och i årets nummer kommer temat att vara sportslig satsning. Du kan bland annat läsa artiklar om Holger Rune, som har haft ett strålande tävlingsår och tagit ett jättekliv på världsrankingen, Fair Plays sportsliga satsning, våra tennistränare, SM-succén utomhus, vår nya huvudsponsor System Verification, klubbens solcellssatsning, tennisskribenten Jonas Arnesens krönika, Swedish Tennis Academy, skotest och elitseriens program & matcher. Dessutom kommer några av klubbens elitspelare att agera fotomodeller och visa det senaste modet.

Annonsinformation inkl. distribution, priser, material etc

Om du är intresserad av att annonsera – kontakta Jonas Widerberg, jonas.widerberg@fairplaytk.se, 0734-245577.

Tidigare nyheter
Anmäl dig till Förenade Bil Tennisskolemästerskap
Nästa tävling på System Verification Fair Play Stadion är klubbtävlingen Förenade Bil Tennisskolemästerskap som...
Finalplats för Bergevi/Veldheer i Kroatien
Filip Bergevi och dubbelpartnern Mick Veldheer stod för en riktigt bra turnering i Kroatien...
Anmäl dig till Kul-i-sommar på Fair Play
Häng med på Kul-i-Sommar (17-20/6 & 24-28/6), en vecka med massor av roliga sportaktiviteter...
Succé för 18-årslagen – dubbla SM-guld!
Fair Plays 18-årslag är svenska mästare 2024! F18-laget finalslog SALK med 3-1 i Ystad...