Annonsera i nya Fair Play Magazine
Nyheter
Annonsera i nya Fair Play Magazine
Datum september 30, 2022

Fair Play TK ger årligen ut ett nummer av Fair Play Magazine inför elitserien i tennis. Årets nummer ges ut i början av december med sista annonsmaterialdag 28 oktober.

Över 100.000 personer läser Fair Play Magazine varje år och den trycks i 15.000 exemplar och distribueras till ca 11.000 hushåll i närområdet, dvs västra Malmö samt till Fair Play TK:s medlemmar. Den skickas även till alla svenska tennisklubbar, Svenska Tennisförbundet, regionsförbunden, Malmö stad, Riksidrottsförbundet och Skåneidrotten. Den digitala versionen av magasinet distribueras även via mejl till ca 18.000 unika mejladresser och finns tillgänglig på Fair Play TK:s hemsida med över 100.000 besökare/år. Facebook, Instagram, Linkedin och Twitter är ytterligare kanaler genom vilken tidningen sprids. Den kommer att ligga framme på System Verification Fair Play Stadion, med ca 9.000 besökare/vecka under ett års tid från utgivningsdagen.

I tidningen hittar du många intressanta artiklar om tennis och i årets nummer kommer temat att vara Fair Play 50 år.  Du kan bland annat läsa artiklar om Dragos Madaras, som under året har Davis Cup-debuterat och gjort bra resultat, den tidigare världstian Catarina Lindqvist, våra tennistränare, klubbens fantastiska jubileumsår, tennisskribenten Jonas Arnesens krönika, Swedish Tennis Academy och elitseriens program & matcher. Dessutom kommer några av klubbens elitspelare att agera fotomodeller och visa det senaste modet.

Annonsinformation inkl. distribution, priser, material etc här. 

Om du är intresserad av att annonsera – kontakta Jonas Widerberg, jonas.widerberg@fairplaytk.se, 0734-245577.

Tidigare nyheter
Anmäl dig till Kul-i-jul 27-30 december
Häng med på Kul-i-Jul 27-30 december, en vecka med massor av roliga sportaktiviteter för...
Spela padel på Fair Play – upp till 30% rabatt på helgtider
Julen kommer tidigt i år för alla padelfantaster! Under perioden 25/11-28/2 erbjuder vi upp...
Black Week – 20-70% rabatt på nästan allt i Fair Play Store
Den här veckan, 21-27 november, erbjuder vi fantastiska priser i Fair Play Store. 20-70%...
Snart dags för Elitserien powered by MATCHi
Nu börjar vi närma oss Elitserien som i år får nytt format. Herrarnas och...