Läs det nya numret av Fair Play Magazine
Nyheter
Läs det nya numret av Fair Play Magazine
Datum november 7, 2018

Vi är äntligen klara med det nya numret av Fair Play Magazine 2018, som blev 92 sidor i år igen.

I tidningen hittar du intressanta artiklar om tennis och i 2018 års tidning(tolfte året) är temat futuretennis med artiklar kopplat till detta sett ur ett lokalt, nationellt och internationellt perspektiv. Artiklar som du kan läsa i årets upplaga är bl a om världsstjärnan Caroline Wozniacki, den kände tennisskribenten Jonas Arnesens krönikaintervju med tennisförbundets chef Christer Sjöö, Swedish Tennis Academy, rackettest, klubbens framtida Grand Slam-spelare & A-lagsspelare, elitseriens program & matcher, Fair Play Top 10, 14 raka SM-guld, våra lovande unga tränare, bildreportage från en dag på Fair Play och mycket annat. Dessutom är tio av klubbens elitspelare traditionsenligt fotomodeller.

– Jättehärligt med ännu ett nummer av Fair Play Magazine och det känns riktigt bra att vi fick ihop en bra & innehållsrik tidning i år igen. Stort tack till våra rekordmånga annonsörer och vårt företagsnätverk för att de är med och gör denna tidning möjlig. Dessutom vill jag tacka Peter ErlandssonJesper KolezarJonas Widerberg & Victoria Roos och alla övriga som har bidragit till ett strålande samarbete med årets Fair Play Magazine, säger klubbchefen Janne Immonen.

Vi har distribuerat ut tidningen lördag-tisdag till totalt 16.000 mottagare,via Svensk Direktreklam och Posten, inkl bl a alla tennisklubbar i Sverige. Dessutom mejlas den idag till ca 19.000 mejladresser samt har en stor spridning via sociala medier inkl facebook, instagram och twitter. Fr o m idag så finns tidningen dessutom på Fair Play Stadion. Vi uppskattar att tidningen når minst 120.000 läsare.

Läs nya Fair Play Magazine med blädderfunktion här.

Du kan också hämta ditt eget ”pappers-exemplar” nästa gång du svänger förbi Fair Play om du inte redan har fått den i brevlådan.

Hjälp oss gärna att sprida tidningen via mejl, facebook, instagram och twitter. #futuretennis #welovetennis #tennisforlife  #FairPlayMagazine #positivitet #kvalitet #engagemang #respekt #FairPlayTK

Fair Play Magazine 2018

Fair Play TK Läs Fair Play Magazine

/JI

Tidigare nyheter
Stream Fair Play Cup by Zenniz Vintertour
Finaler i Fair Play Cup by Zenniz Vintertour 2023 Finaler, bana 5 Start 14.00...
Välkomna till Fair Play Cup by Zenniz 2023!
Fair Play Cup by Zenniz 2023 spelas 8-22 december på System Verification Fair Play...
Vi hälsar Lars Eklund välkommen till Fair Play!
Nu förstärker vi vår organisation och hälsar Lars Eklund välkommen som sportassistent. I sin...
Uppehåll i frukosttennis och damfredag
I dag körde vi sista frukosttennispasset och damfredag för i år. Sista lunchtennispasset är...