Läs nya numret av Fair Play Magazine
Nyheter
Läs nya numret av Fair Play Magazine
Datum november 30, 2022

Nya numret av Fair Play Magazine är här. I vårt jubileumsnummer kan du bland annat läsa allt om Elitserien som i år får nytt format. Vi har intervjuat Dragos Madaras, som har haft en händelserik säsong, och Catarina Lindqvist, Sverige främsta damtennisspelare genom tiderna. Författaren Ulf Peter Hallberg har skrivit en fantastiskt bra och mycket läsvärd text om klubbens första år. Precis som i tidigare nummer medverkar tennisskribenten Jonas Arnesen och klubbens elitspelare visar senaste modet.

Fair Play Magazine distribueras till totalt 14 000 mottagare via Svensk Direktreklam och Postnord. Dessutom mejlas den idag till cirka 20 000 mejladresser samt har en stor spridning via sociala medier (Facebook, Instagram, LinkedIn och Twitter). Från och med idag finns Fair Play Magazine också på System Verification Fair Play Stadion. Vi uppskattar att tidningen når minst 120 000 läsare.

Läs Fair Play Magazine digitalt här.

Tidigare nyheter
Vuxenkurs i tennis 20-22 februari
Den 20-22 februari genomförs en vuxenkurs som kallas Tennis Xpress på System Verification Fair...
Sportlovspadel på Fair Play 20-23 februari
Fair Play Sport Club erbjuder padelträning en timme per dag för dig som är...
Vuxenkurs i padel 20-23 februari
Den 20-23 februari genomför Fair Play Sport Club en spännande vuxenkurs i padel på...
Femveckorskurs i minitennis – start 28 februari
Är du mellan fyra och sju år gammal? Är du nyfiken på att testa...